| tinuolaru1234 a întrebat:

Vreau sa dau la armata, mai exact la Şcoala Militară de Maiştri Militari şi Subofiţeri a Forţelor Aeriene „Traian Vuia".
Este ca la politie si jandarmi cu teste la romana si alta limba? Sportul banuiesc ca e asemanator.
Imi puteti da mai multe detalii?
ps: am 18 ani

1 răspuns:
| Alex_Alex_1998_J0cd a răspuns:

Salut!
Pentru Școala Militară de Maiștri Militari și Subofițeri 'Traian Vuia' găsești traseul aplicativ pe Youtube(este același ca și la SGP sau la ofițeri), mai este o probă de alergare de rezistență de 2 km în 9 minute, iar la probele scrise materiile sunt:limba engleză, matematică și fizică(electrică și mecanică)