| Maximo6788 a întrebat:

Salutare. Vreau să mă înscriu la scoala militara de maistri militari și subofițeri ai forțelor aeriene. Întrebarea mea este după ce termin, ce anume activități voi face ca subofițer în forțele aeriene?

2 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"ce anume activități v oi face ca subofițer în forțele aeriene?"

pe sol la intreținere, servicii, cert NU la manșă

| mi25 a răspuns:

Sunt maistrii militare "la sol" si maistrii militari de zbor. Cei mai multi se ocupa de intretinerea avioanelor, elicopterelor.
La elicoptere, fiecare aparat (elicopter) il are in primire un maistru miliar cu experienta care zboara impreuna cu pilotul si copilotul. Pilotii se schimba, maistrul militar ramane acelasi pe acel elicopter.