| anonim_4396 a întrebat:

Se merita sa faci o facultate de marketing in Romania? in ssensul ca dupa ce termini facultatea sa nu ramai cu capul la fel de gol...ce alte facultati recomandati care au cerere pe piata muncii dar sa se imbine si cu ceva satisfactie personala? fara raspunsuri vezi ce inclinatii ai...astept opiniile voastre dar balansate cu cererea pe piata muncii.

1 răspuns:
| Mayuri a răspuns:

Marketing, Relatii internationale,Administratie publica, Psihologie : facultati care te invata cum sa ii inveti pe altii sa faca nimic. Orienteaza-te catre medicina, e o meserie cu care sigur nu mori de foame. Si se cauta medici si in Romania, desi astia de pe la tv refuza sa recunoasca, dar dau tot felul de legi ca sa mai impiedice proaspetii absolventi sa mai plece din tara happy Se cauta medici in prostie in afara, si bani pe masura.