| Nevroza a întrebat:

Se pot face bani pe net? Ziceti-mi si mie cum dar sa nu fie cu tepe si alte prosti.

24 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Ce stii sa faci pentru banii aia?

| Nevroza explică (pentru suntserios):

Sa stau pe net...

| suntserios a răspuns (pentru Nevroza):

Daca s ar face bani din statul pe net am fi toti milionari.

| anonim_4396 a răspuns (pentru suntserios):

Care e vârsta minimă pentru upwork?

| suntserios a răspuns (pentru anonim_4396):

Practic nu cred ca exista
teoretic daca lucrezi cu clienti care vor factura 18 ani pentru ca trebuie sa ai o forma juridica sub care sa functionezi, SRL, PFA samd

| GabiDumitrescu a răspuns:

Desigur ca da. Dar ar fi preferabil sa stii sa faci ceva CONCRET, nu sa visezi la bursa, pariuri, si alte bazaconii.

| LPCTSTR a răspuns:

Singura si cea mai buna metoda care nu cred ca este scam... videochat-ul si toate ramurile legate de el inclusiv videoclipurile pentru adulti. Si stai calm ca niciun site nu te va plati sa te uiti la reclame/dai like-uri, share-uri, etc./trimiti prietenilor link-uri ciudate/ etc.
Deci stai linistit si munceste in viata reala, nu cauta bani de-a moaca ca nimeni nu-ti da, ti-o spun din propria experienta.

| Sn4k3 a răspuns:

Fara experienta si cunostinte in ceva din domeniul asta, n-ai cum.

| Nevroza explică (pentru Sn4k3):

Ce cunstinte? Nu stiu nimic despre asta

| Sn4k3 a răspuns (pentru Nevroza):

Pai tocmai. Nu exista site-uri in care sa faci bani doar din dat click-uri.

| Nevroza explică (pentru Sn4k3):

Nu poti sa testezi site-uri sau aplicatii si sa primesti o anumita suma?

| Sn4k3 a răspuns (pentru Nevroza):

Ti-am spus, nu exista din astea.

| suntserios a răspuns (pentru Nevroza):

Ba poti, dar trebuie sa ai cunostinte avansate de testare. sa stii sa scrii teste automate, sa ai cunostinte de programare samd. ca nu se da la testat la oricine chiar

| doctorandus a răspuns (pentru Nevroza):

Ba da, daca esti tester de jocuri, poti castiga din asta. Dar trebuie sa ai deja cunostinte bune de informatica si bineinteles sa gasesti un angajator (chinezii sunt mult mai ieftini ca mana de lucru).

Ca gamer iti poti castiga traiul doar daca esti foarte bun. Exceptie: China, acolo cu 50 USD/luna esti boss.

| johnnny123 a răspuns:

Oare când vor înțelege oamenii că internetul nu este un tarâm magic unde curg bani din cer si oricine cu conexiune la internet îi poate culege?

Da, se pot face bani pe internet. Dar numai de către oamenii care știu să facă lucruri pentru care alți oameni sunt dispuși să plătească.

Tu ce știi să faci pentru care cineva ar fi dispus să-ți dea bani?

| Nevroza explică (pentru johnnny123):

Sa stau pe net.

| johnnny123 a răspuns (pentru Nevroza):

Și ce valoare creează pentru altcineva faptul că tu stai pe net? De ce te-ar plăti cineva pentru că stai pe net?

Este ca și cum te-ai aștepta să te plătească cineva pentru că respiri. Sau pentru că stai pe o bancă în parc și te uiți la oamenii care trec.

Simplul fapt că "stai pe net" nu produce valoare pentru nimeni, și în consecință nu te va plăti nimeni pentru asta.

| Nevroza explică (pentru johnnny123):

Proasta comparatie! Atunci cei care au forumuri, vloguri si alte site-uri muncesc degeaba? Adica ei respira...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Videochat(daca te tine tupeul) daca nu Youtube.

| Alexxxxxandraxxx a răspuns:

Videochat

Răspuns utilizator avertizat
| AlexandraSimion a răspuns:

Bani pe net se pot face, dar foarte greu. Dupa ce prinzi experienta intr-un domeniu, poti incepe sa culegi si roadele.

| RickyxD a răspuns:

De pe Binatex. Poti cauta pe YouTube cum. Funda?

| RickyxD a răspuns:

De pe Binatex. Poti cauta pe YouTube cum, este usor. Fundita?