| blackumafia a întrebat:

Spuneti-mi tot ce stiti de inginerul automatist! adica ce face mai exact,salariu, studiile necesare! tot..multumesc

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Trebuie sa faci facultatea de automatica si calculatoare si te vei ocupa de tot ceea ce inseamna sisteme automate. salariu degeaba te gandesti de pe acum la el. daca esti bun ajungi sa proiectezi cele mai complicate sisteme automate si bineinteles castigul va fi pe masura. nu esti bun ajungi sa repari automate de cafea si iarasi castigul va fi pe masura.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Parca spuneai ca te intereseaza inginer software(adica tot unul care face facultatea de automatica SI CALCULATOARE), acum te bagi pe automatica pura? laughing
Oricum, tati, e facultate grea! Ai auzit tu ca e de viitor si ca se castiga bine, dar trebuie sa fii un om serios big grin

| jurnal a răspuns:

Se ocupa de toate instalatiile automate din fabrici