| AleixD a întrebat:

Spuneti-mi va rog ce devii daca urmezi unul dintre profilele:
comert
economic
turism si alimentatie
mate-info
Stiinte Sociale
Filologie
Stiintele Naturii
Electronica automatizari
Industrie textila si pielarie
Electric
Protectia Mediului
Industrie Alimentara

2 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| PinkPanther001 a răspuns:

Cand termini liceul economic esti deja calificat intr-o meserie ( contabil, lucrator in administratie, specialist in turism, lucrator hotelier etc), depinde ce sectie ai ales.

Stiinte sociale:poti iesi profesor(istorie, geografie, romana-mai putin etc.), psiholog etc.

Filologie: profesor,jurnalist,cercetător ştiinţific în domeniul filologic

Stiintele naturii: doctor, farmacist, manager, chimist

Comert: vanzator

Mate-info: informatician, profesor de matematica sau informatica

Industie alimentara: bucatar