| Ioan489 a întrebat:

Ce ajungi in viata daca dai la pfofilurile urmatoare : mate info, electronica si automatizari, stinte ale naturii, stiinte sociale, filologie, economic, comert, turism si alimentatie? Si daca nu faci facultatea ce poti ajunge? Dar daca faci facultatea?

1 răspuns:
| Gekkō a răspuns:

Informatician, tehnician, economist, vanzator sau agent de vanzari, ghid turistic. Dar astea sunt profile de liceu, deci degeaba faci profilul, ca nu te algei cu nimic. Importante sunt studiile superioare, adica, facultatea. Poti face liceu cu profil de muzica sau teologie si daca vrei poti face facultate de contabilitate sau inginerie ori lingvistica.
Depinde ce vrei.