| Bogdan549 a întrebat:

Stie cineva cam cat ar castiga un inginer sau medic in armata?

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Soldele in armata se dau dupa grad, functie (cea mai importanta parte) si specialitate. La acestea se adauga diferite sporuri: norma de hrana, indemnizatie de dispozitiv, norma de echipament si diferite sporuri tehnice. Nimeni nu-ti poate spune cat castiga un ofiter (pentru ca asta este echivalarea pentru inginer sau medic)pentru ca difera de la loc de munca, la alt loc de munca. Altfel, una este inginer la o baza de reparatii si alta este inginer la o mare unitate, unitate sau subunitate. In principiu cu tot cu spor poti trece lejer de 3000 lei brut la un tanar absolvent.

| Bogdan549 explică (pentru Salontanul):

Si poti sa-mi spui cam care ar fi cel mai mic si cel mai mare salariu la un inginer si medic in armata?

| Salontanul a răspuns (pentru Bogdan549):

Ti-am raspuns mai sus dar n-ai citit pana la capat.

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Depinde de gradul pe care il au in armata, de vechime si binenteles de unitatea militara.

| Bula a răspuns (pentru Violleta2022):

Si, bineinteles, de functie si de misiune...

| Edisor27 a răspuns:

Undeva la 3 mi de lei

| CristinaRadu190 a răspuns:

Intre 2500 si 3000 ron pe luna cu tot cu sporurile aferente gradului si functiei pe care o detine. Daca pleaca in misiune, treaba se mai schimba putin, adica in bine, castigurile fiind mult mai mari, doar pe perioada misiunii.