| rius2000 a întrebat:

Stie cineva cum as putea sa ajung sa lucrez ca game designer sau mai bine zis ce facultate mi-ar trebui, e buna facultatea de Arte?

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Doi useri aici incearca sa te induca in eroare.
Sa fii desginer nu ai nevoie de programare sau facultate de informatica. Da, facultatea de arte ar fi o directie buna.

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Pui mana si inveti matematica pe rupte, mergi la un liceu de MATE-INFO si apoi la o facultate de informatica si dupa terminarae facultatii, iti poti cauta joburi de game-designer.

| sierra1 a răspuns:

E bună dar nu e suficientă. De programatori e nevoie și la arte nu inveți așa ceva

| rius2000 explică:

Chiar ma gandeam ca de game design daca ma apuc la ce bun mate info? mersi mult de sfat