| boabacox a întrebat:

Stie cineva daca sunt permise tatuajele la Academia Tehnica Militara "Ferdinand I" din Bucuresti? Si daca da, in ce masura?

Răspuns Câştigător
| siriusblack98 a răspuns:

Cred că numai eu am răspuns la întrebarea asta de vreo 250 de ori în ultimii 2 ani ( nu mai zic restul utilizatorilor ). Dacă scriai treaba asta pe Google sunt sigur că îți apăreau răspunsurile. Anyway, tatuajele sunt permise cu următoarele condiții:
1. Să nu conțină nuditate/pornografie
2. Fără incitare la distrugere/ură/rasism
3. Fără simbolurile naziste ( dacă ai svastică ești pa )
4. Și cel mai important, orice fel de tatuaj cât de pacifist o fi el, să nu depășească marginile uniformei oficiale din academie.
Dacă unii vă doriți să fiți lachei în armata României, de ce vă faceți tatuaje? Aici nu e America unde nu faci diferența între un soldat și un biker pe stradă.

| Kety_Kety_1993 a răspuns (pentru siriusblack98):

Eu am o floare mica pe antebraț. Aia înseamnă ca sunt biker sau mă cred în America?

2 răspunsuri:
| Endita4689 a răspuns:

Fiind o academie militară...nu prea cred.