| larissukaJB a întrebat:

Stiti unde se face modeling in targoviste?

Răspuns Câştigător
| BOOBZen a răspuns:

Nu poti sa faci acolo,nu este nicio agentie,sau nu stiu exact,dar trebuie sa fie o agentie celebra ca sa fii model bun,e mai bine sa te duci in alte tari,ar sa-ti zic lucruri importante despre modeling
Exista tot feluri de modele,nu trebuie sa fi slaba,exista modele marime plus,modelele acestea au un corp ca cele slabe,doar ca arata ca si cand ca este marit,daca ai burta sau multa grasime nu inseamna ca esti marime plus,modele marime plus sunt rare,sau exista modele petite,adica au o inaltime normala, dar asta e mai greu, trebuie sa muncesti de 2 ori,fiindca in imagini trebuie sa arati inalta,alt lucru,trebuie sa stii multi designeri,si topmodele ca sa ai de unde te inspira
Si ceva foarte important,exista trei feluri de stil pentru modeling:
model high fashion:acest fel de model trebuia sa aiba o fata interesanta,nu neaparat frumoasa,si e stil haute couture
model commercial:astea trebuie sa fie vioaie,sa-ti arati personalitatea
model catalog:sunt exact ca cele care le vezi in pozele din magazine cu haine
Si ca sa devii model,trebuie sa te duci la o agentie de moda,deexemplu eu stiu o agentie,img models,asa se numeste,dar este abia in America,deci trebuie sa de duci in strainatate,si inainte sa te duci la agentie,trebuie sa-ti faci un portofoliu,cu poze de modeling,si sa-ti pregatesti mersul de runway(podium)dupa aia afli raspunsul.Dar va trebui sa te obisnuiesti cu niste nu-uri, cei de acolo de la agentie sunt destul de fitosi in privinta modelingului
Bafta cu visul tau, este si al meu

1 răspuns:
Răspuns utilizator avertizat