| All4QuestionS a întrebat:

Stiti vreun liceu din Buzau cu profil Bucatar/ospatar (sau ceva gen ), sa fie un fel de liceu de bucatar. este vreunu in Buzau? Si cam cu ce medie as intrat... nas vrea unu chiar prost as prefera unul mai bunicel. ca am medie bunicica.7, 80+(inca nu stiu exact media)

1 răspuns:
| alessia5158 a răspuns:

Exista in Buzau, Colegiul economic. Apartine filierei tehnologice, profil servicii si are in oferta specializarea de "tehnician in gastronomie" la o singura clasa pentru domeniul "turism si alimentatie" --- vezi site-ul Colegiului :http://colegiuleconomic.rdsbz.ro/page_09.htm