Anna
| Anna a întrebat:

Sunt din Bucuresti, si ma intereseaza un master(la buget) in comunicare, relatii publice sau managementul resurselor umane.Prea putine facultati au insa, locuri la buget.Pentru cei care au terminat un master la buget: Ce master imi recomandati si la ce facultate?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu sunt la SNSPA - master Comunicare si relatii publice id dar nu am prins locuri la fara taxa ca sunt putine.
Au si man. resurselor umane tot putine locuri la fara plata dar nu pierzi nimic daca incerci.
Imi place SNSPA, sunt foarte organizati, ne-au dat un CD si o carticica pe fiecare semestru cu toate detaliile: datele examenelor, restantelor, numele profesorilor, descrierea cursurilor si a profilor, fiecare ce vrea de la cursul/examenul sau, tot ce inseamna master.
Au si un site : www.comunicare.ro si acolo avem pana si un catalog virtual si iar foarte multe detalii, forum, forum tututoriat unde raspund profesorii etc.
Eu sunt multumita de alegere :)

3 răspunsuri:
rroxi44
| rroxi44 a răspuns:

Vezi ca mai jos ai o adresa... sunt aprox. 10 locuri fara plata. Intri in functie de nota la examen
http://sas.unibuc.ro/index.pl/master_resurse_umane

| csintalan a răspuns:

...Anna,... odata,... specialitatea de la faculta sa fiie in concordanta cu ceea ce doresti sa obtii de la cursurile de master, ...masterul este o forma de continuare studii mai,, practice,, cu fundatie solida din facultate,... UVT Timisoasa,, Managementul organizational,,,... unde se invata si despre M.R.U (la buget),... dar la care buget,( bugetul tau?!,...) glumeam

| rhea a răspuns:

Pentru resurse umane poti face si un curs de inspector, cu care poti lucra in domeniu.Eu lucrez de 5 ani pe un astfel de job desi am licenta in alt domeniu, am facut acel curs, am o diploma recunoscuta si totul e ok.