| Theuta a întrebat:

As vrea si eu niste sugestii referitoare la facultatile din Amsterdam! Nu doar master, imi trebuie si studii acolo, ca si o facultate din Romania, doar ca daca are locuri si in campus e perfect. As dori pe Relatii Publice, Psihologie si Comunicare, etc. (stiinte umaniste). Multumesc.

1 răspuns:
| FallingLeaves a răspuns:

1. Gandeste-te bine pentru ca in Amsterdam nu prea (spre deloc) exista campusuri, deci tu trebuie sa iti asiguri cazarea in multe locuri.
2. Ca sa pleci iti trebuie, logic, un atestat de limba straina (gen cambridge-un level incepand de la CAE in sus), asta doar daca nu stii, bineinteles, olandeza.
3.Costurile incep de undeva de la 1800 de euro plus costurile tale (cazare, masa, haine, nevoi personale)
4. Sper ca te-am ajutat macar putinwinking