| MarutzzaPopesKuu a întrebat:

Sunt inginer mecanic, singur și doresc o părere profesionista pentru un job in vest. Oferta primita este pentru sef echipa construcții Franța cu 2500 euro, cazare gratuita, dezavantaj, 3 luni într-o locație, alte 3 luni alta locație...Germania DHL Leipzig aeroport 1900 euro- posibilități de creștere, 800 chiria cu utilități, Belgia- 2400 euro, 800 chiria cu utilități, doresc și viața normală nu numai bani.

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Clar Franta.
limba mai usoara
salariu mai mare,
cazare gratis
vremea mai buna
vezi mai multe locuri

| mihai69 a răspuns:

Salarii de la prețuri ca la ei.
Mai bine stai acasă. Adică zic să cauți aici de lucru, ar trebui să fie posturi și mai bine plătite.

| dullcat a răspuns:

Te sfatuiesc sa intrebi si pe reddit Romania sau Casual, unde comunitatea e mult mai mare/activa si vei da peste adulti care de asemenea au treaba cu domeniul, spre deosebire de TPU.

| Standt a răspuns:

Prima oferta e cea mai tentanta. Doar ca nu-ti poti face o viata. Daca ai merge temporar ar merita sa te sacrifici.
A doua mi se pare cea mai proasta. "Posibilitatile de crestere" sunt momeala.
Ramane a treia varianta acceptabila.
Desigur, tu decizi.