| Grimalkin a întrebat:

Sunt intr-o dilema. Stateam si ma gandeam zilele trecute la viitorul meu si la ce cariera voi urma si mi-am dat seama ca imi plac mai multe si nu stiu ce sa aleg. Intr-un fel mi-ar placea sa lucrez in domeniul criminalisticii, sau relatii publice.imi place psihologia, dar sunt destul de creativa. Imi puteti da detalii despre criminalistica, ce presupune etc? Sau despre relatii publice. Cam cat s-ar castiga din fiecare?
Merci.

2 răspunsuri:
| Arthur a răspuns:

In domeniul criminalisticii fiind salariul de stat e oarecum mic, dar sigur. In domeniul relatiilor publice depinde cat de sus ajungi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cand te gandesti la o posibila cariera gandeste-te la ce stii sa faci, la ce materii esti cat de cat bun. E mare diferenta intre criminalistica si relatii publice. Cariera se face in functie de cat te duce capul, nu de placere in primul rand.
De exemplu, pentru relatii ar trebui sa stii macar 2 limbi straine la perfectie, pe langa romana! Te crezi in stare?
Tuturor ne place psihologia, suna bine notiunea, dar ai citit din scorta in scoarta macar manualul de la scoala? Poti sa-l reproduci in proportie de macar 80%?