| diana75ize a întrebat:

Sunt la liceu la profilul stiinte ale naturii si ma intrebam la ce facultate as putea da pentru a ma baza mai mult pe lucrurile pe care le fac in liceu

3 răspunsuri:
| lallalle a răspuns:

Ai multe variante avand in vedere ca esti la un profil de real.
Iti dau cateva exemple:
-Chimie alimentara
-Protectia mediului
-Medicina animala,umana,generala, stomatologie, cardiologie...etc.
-Tehnica dentara
-Asistenta
Poti sa faci si altceva de exp:
-Drept
-Economie
-Facultatea de litere
- Administrarea afacerilor
-Asistent social

| chibiusa a răspuns:

Poti merge la ce facultate vrei, liceul nu conteaza.
la liceu iti imbogatesti doar cultura generala, iar la facultate iti faci o specializare.

spre exemplu, eu sunt la mate-info, intensiv info si o sa merg la arte.

| Florentina_7104 a răspuns:

Doctor,Farmacist,Chimist etc.