| anonim_4396 a întrebat:

Sunt la uman si nu ma pot hotari ce facultate as putea urma: principala este cea de psihologie, de fapt cercetare in psihologie -sunt necesare bio si chimia nu? O alta idee ar fi la SRI iar in ultimul rand robotica. Stiu ca asta presupune mecatronica - adica mecanica, electrotehnica si informatica si se imparte in 3 ramuri: perceptie, cognitie si actiune... dar e doar o idee. Ma atrage si partea asta. Stiu ca as putea sa ma pregatesc din a 11 a daca vreau sa merg pe real. Totusi nu sunt prea lamurita ce presupune admiterea la SRI.am inteles ca pe o tipa nu au acceptat o pentru ca avea semne din nastere sau alunite. Daca imi mai puteti da sfaturi sau info despre optiunile pe care le-am ales ar fi super. Thx

3 răspunsuri:
| Blosssom a răspuns:

Eu zic ca poti orice in afara de matematica si automatica, AS

| Oanny a răspuns:

Eu as alege psihologie:X

| alinu a răspuns:

Urmeaza-ti visul si intra la S.R.I! Vezi ca au pagina lor web care iti ofera toate detaliile acolo!