| Hazard_7428 a întrebat:

Te pot invata cartile cum sa faci bani? cunoaste'ti astfel de carti?

6 răspunsuri:
| rossi46 a răspuns:

Da! Cartile te pot invata cum sa faci bani. Singurul mod in care ai putea face bani este sa procedezi ca autorul cartii, adica sa scoti o publicatie de genul asta pe care naivii sa o cumpere sperand ca se vor imbogatii. Daca autorii invata pe altii cum sa faca bani, cum de nu apar si ei in topul bogatilor de pe planeta? Si daca vreunul din top publica o carte, care ar fi interesul lui sa-si dezvaluie secretele succesului? Treaba asta este la fel ca pacaleala aia cu "te invat cum sa afli numerele la loto". De ce ti-ar spune cineva numerele la loto cand le poate utiliza pentru el? In fine, ideea e ca gasesti cateva chesti utile prin carti dar doar la nivel de teorie economica. In practica e mai greu de pus. Mult succes!

| PetreConstanta a răspuns:

Septica ha ha ha

| corasa a răspuns:

Ia si studiaza un domeniu si poate o sa faci bani din el. E la mintea cocosului.

Tie iti recomand insa niste carti de gramatica inainte de toate.

| edit28 a răspuns:

Manual de Economie sau Educatie Antreprenoriala.

| natashacrown a răspuns:

Multe carti au povesti de genu ^^ daca stii cums a le cauti sau casesti cuvinte cheie. mergi la biblioteca si intreaba de carti despre ''faimosi'', poker, de la sarac la bogat ^^

| ziper94 a răspuns:

Normal ca, cartile te invata cum sa faci bani.
Invata si iti garantez eu ca o sa stii cum sa scoti baniiwinking
Daca ai cap scoti bani din orice.
Mai intai trebuie sa inveti happy