| CABRAL01 a întrebat:

Te poti muta de la universitate privata la una de stat? (de exemplu la Universitatea din Bucuresti)

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu! La facultate nu te poti muta de la una la alta, ca nu este scoala generala sau liceu.
Intra la o facultate si daca nu ai chef sa o termini, o abandonezi. Vrei sa mergi la o alta facultate? Atunci dai examen de admitere anul urmator si daca esti capabil si intri, faci cealalta facultate.
Nu are importanta ca-i de stat sau privata, fiindca transferurile nu sunt posibile.

| RobertMoon a răspuns:

E posibil, nu ascultă de toate neauzitele. Am terminat anul trecut și s-au mutat 3 colegi care au dat niste diferente, adică niste teste și toți au intrat.

| CABRAL01 explică (pentru RobertMoon):

Si tu erai la privat sau tot la stat?