| Valentis a întrebat:

Știu că gigantul american general Motors deschide luna aceasta un call center in București. Motivul pentru care scriu aici este că am fost sunat de o agenție de recrutare din UK pe nume Love Work. Am susțin mai multe interviuri și testări de limbi străine (italiană, engleza și romana) toate telefonic. După o perioadă mi s-a spus că am fost acceptat pentru poziția respectiva pentru Onstar (aplicație Opel). Am tot așteptat oferta oficială și am tot trimis mailuri că într-un final sa primesc un mail de la un "recruitment leader" din cadrul companiei Concentrix din Belfast cu oferta. Nu e o oferta oficială ci doar câteva detalii. A mai trecut cineva prin asta? Aveți informații care ar putea ajuta. Tot ce am găsit pe net e că general Motors deschide un call center cu 400 angajați pe diverse limbi undeva la Aurel Vlaicu. Aștept cu interes oameni care au trecut prin asta. Sunt de încredere? Ce părere aveți? Onstar, general Motors, love recruitment, Concentrix, nu mai înțeleg nimic. Menționez că am fost și programat pentru medicina muncii

1 răspuns:
| mrt6798 a răspuns:

Salut. Ai inceput sa lucrezi la Concentrix? Poti impartasi cateva impresii? E de stat? happy