| anonim_4396 a întrebat:

Tocmai ce am obtinut licenta in Geografia Turismului (3 ani, sistem Bologna). Oare e o optiune valabila continuarea cu un master in Administratie Publica, pentru ocuparea unui loc de munca intr-o institutie ce doreste promovarea/dezvoltarea turismului? Sau o sa ma trezesc ca nu am studii superioare in nimic?sad

3 răspunsuri:
kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Dacă te primesc cei de la administraţie publică nu e nici o problemă. Trebuie doar să te interesezi. O să faci probabil la un nivel mai jos decât cei care fac acolo. Ştiu pe cineva care a terminat facultatea de fizică şi face un master la ASE. Încearcă. Vezi dacă te acceptă.

| troxanici a răspuns:

Cred ca de preferat ar fi sa faci masterul la specializari asemenatoare sau aceeasi specializare cu cea de la licenta. Macar stii la ce sa te astepti si vei stii ca vei intelege mai bine!winking

| Roxana_6190 a răspuns:

Daca asta e ce iti doresti cu adevrat, da.aa...si bravo pentru ca ai ajuns asa departe asa de sus in viata!