| anonim_4396 a întrebat:

Cu licenta pe Ecologie (3 ani) si cu un master in Management Financiar-Bancar (sistem Bologna, 2 ani), oare te poti angaja intr-o banca? Cu alte cuvinte, masterele in sistem Bologna iti pot oferi o calificare (si nu doar o specializare)? Va rog sa imi raspundeti doar daca stiti!

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Da, te poti angaja la o banca, dar angajatorii vor prefera intotdeauna o persoana cu studii cat mai indelungate de management financiar.

1 răspuns:
| Irina a răspuns:

In principiu acum se ia in considerare experienta, nu diplomele. dar mai intai documenteaza-te. In domeniu bancar ai un program ff lung, salariul nu e cine stie ce. multe acte pe cap si multe responsabilitati. Iti spun din experienta.