| lanadelsex a întrebat:

Toefl sau Cambrige? Care v-a folosit mai mult,pe care l-ati dat,care e mai usor,avantaje,dezavantaje? Toate detaliile, va rog.

2 răspunsuri:
| cornculapte a răspuns:

Depinde pentru ce îți trebuie. Ți-aș recomanda puternic IELTS, dar dintre astea două, Toefl. Bineînțeles, Cambridge-ul e mai academic, că include și o probă de gramatică, dar a decăzut foarte mult. E recunoscut de foarte puține universități din Europa; majoritatea recomandă IELTS, dar acceptă și Toefl. În plus, IELTS nu include probă de gramatică. Legat de Toefl nu sunt foarte bine informată, dar ai putea să te uiți pe site-ul lor pentru detalii.

| ionuutzuu a răspuns:

Mergi pe Cambridge.