| IonutValeriu a întrebat:

Ce avantaje / dezavantaje vedeti in a fi faimos? Vi s-ar parea usor sa gestionati faima?

3 răspunsuri:
| CIaudiu a răspuns:

Esti cunoscut de multe persoane si prin urmare companiile vor incepe sa te apeleze pentru a le face publicitate pe o caruta de bani. Dezavantajul este ca devi mult mai stresat din cauza responsabilitatilor si a faptului ca iti este invadat spatiul personal.

| JOHNtheADVISOR a răspuns:

Avantaje și dezavantaje sunt în funcție de domeniul în care ești faimos. Poți să fi cel mai faimos infractor sau cel mai faimos om de afaceri, sau doctor, arhitect, etc.

| Bluestar15 a răspuns:

Faima nu e nimic altceva decat o iluzie, o minciuna. Te cunoaste lumea si atat - asta nu iti confera nicio valoare personala, nicio calitate, nu spune nimic despre tine etc. Important e ce faci in viata, ce valori ai, ce fel de om esti, cum te comporti cu ceilalti, cat de mult ii ajuti pe oamenii din jurul tau si pe cei aflati in nevoie etc. E complet nesemnificativ cati oameni aud despre tine.