| UserDeTpu a întrebat:

TPU! Sunt interesat care ar fi sansele mele de a intra la Academia De Politie daca sunt clasa a XII a, filologie si pana acum nu am facut nici un fel de pregatire la nicio materie? Ideea e ca la gramatica ma descurc bine si la engleza la fel, probabil ca la engleza mai am nevoie de putina pregatire, dar la istorie nu stiu mai nimic. E posibil sa recuperez materia pierduta daca ma apuc de acum? Sa zicem ca excludem probele sportive chiar daca stiu ca si acolo e nevoie de un efort considerabil! Multumesc anticipat!

4 răspunsuri:
| Yurisa a răspuns:

Gramatica pe care o stii tu nu e aceeasi cu cea care se da la academie. Pe langa probele enumerate de tine mai e si proba sportiva pe care multi o pica. Daca nu te-ai apucat pana acum de pregatire, ar fi cazul

| sierra1 a răspuns:

" care ar fi sansele mele de a intra la Academia De Politie"

șanse ai întotdeauna (mai mari sau mai mici) Concurența e enormă! Pentru procente, nici ghicitoarea Maricica nu te-ar ajuta

| Bizon95 a răspuns:

Concurenta este si a fost INTOTDEAUNA enorma
asa ca ori stapanesti BINE materiile alea, ori mai bine nu te bagi, pentru ca pierzi timp de pomana
mai ales proba fizica, s-ar putea sa nu iti fie foarte usor daca nu faci sport... serios

| Directioner99 a răspuns:

Daca nu prea ai avut legatura cu aceasta materie sansele sunt mici, avand in vedere ca la Academia de Politie mediile de admitere sunt foarte mari.Multi copii se pregatesc cu cel putin 2 ani inainte ca sa fie siguri ca intra.Am un fost coleg care se pregateste de 3 ani, am terminat liceul acum 2 ani si el a picat de 2 ori, deoarece nu se incadra cu media (avand 8.80) si ultima medie de admitere era 9.20