| NoNameMike a întrebat:

Trebuie sa dai probe fizice pentru admitere la facultatea de aviatie Henri Coanda din Brasov?

Răspuns Câştigător
| alessia5158 a răspuns:

Academia fortelor aeriene " Henri Coanda " este o institutie militara de invatamant universitar si ca la orice institutie militara, va trebui ca, anterior examenului de admitere propriu zis, sa treci printr-un proces de recrutare si selectie. Probele fizice, alaturi de alte testari, sunt incluse in etapa de selectie --- vezi detalii in link: https://dmru.mapn.ro/pages/view/98

2 răspunsuri:
| ASMA14 a răspuns:

Da trebuie sa dai probe

| NoNameMike explică:

Va multumesc