| AvalohAlyn a întrebat:

Trebuie sa știi chimie neapărat ca și asistent de farmacie?

6 răspunsuri:
| minrest a răspuns:

Chimia de care ai nevoie o inveti la postliceala lor; mai trebuie insa un mic amanunt ca sa ABSOLVI: bacalaureatul. Ce scoala vrei tu sa faci, cand tu nu ai bacalaureatul?

| AvalohAlyn explică (pentru minrest):

Din câte știu nu îți trebuie diplomă de bacalaureat nici la intrarea nici la absolvirea unei postliceale.Ne-a zis chiar directoarea postlicealei când a venit să își facă publicitate când eram în a XIII-a.

| minrest a răspuns (pentru AvalohAlyn):

O amintire de cativa ani bate toate anunturile oficiale? OK, sa lasam asta; pana acum te inscriai de 8 ori; o scoala nu e ceva la care sa te gandesti cu anii.

| AvalohAlyn explică (pentru minrest):

Da,in lege scrie clar că nu îți trebuie bac pentru postliceală.Eu din cauza problemelor cognitive, de concentrare și atenție bat pasul pe loc și evit sa fac deocamdată orice școală, de bac nici nu se pune problema.

| DonEduardo a răspuns:

Prin asistent de farmacie vrei sa zici farmacist?

| isemilia a răspuns:

Da. Sunt anumite lucruri pe care trebuie sa le stii, insa nu trebuie sa te sperii, le vei invata.