| Andradasoare a întrebat:

Trec in clasa a 12-a si m-am gandit sa dau la Facultatea de stiinte ale miscarii, sportului si sanatatii, din Bacău. Precizez ca nu sunt foarte buna la sport si n-am facut in viata mea vreun joc sportiv, ce sfaturi imi puteti da?! Multumesc anticipat

2 răspunsuri:
| GabiDumitrescu a răspuns:

Vorbeste cu un profesor de sport sa te pregatesti tot anul pentru admitere. Se da ceva proba de maiestrie sportiva la intrare. Nimic sf, dar trebuie sa te pregatesti temeinic. In rest... nimic nu e imposibil daca vrei cu adevarat. Mult succes!

| anonimaalee29 a răspuns:

Daca nu esti buna la sport de ce mai vrei sa mergi la facultatea aia? Gaseste ceva la care sa te pricepi. Trebuie sa iti placa sportul ca sa fii profesor de sport de exemplu. Daca nu ai facut sport inseamna ca nu iti place, deci de ce sa faci ceva care nu iti place?