| Syrenutxa a întrebat:

Uitati, sunt acum incepatoare. Am luat bacul si ar trebui sa lucrez in domeniul informaticii, pentru ca am absolvit liceu cu profil de mate info, am si facut atestatul, am diploma la competente digitale, si inca o diploma de la un curs de TIC. Cu toate acestea, ce as putea lucra? Iertati-mi naivitatea, dar ce inseamna un operator? Exista un job pentru part-time in Timisoara? Pentru ca am intrat la facultate si vreau sa le fac pe amandoua. Astept raspuns...multumesc.

1 răspuns:
| Danzell a răspuns:

Un operator (probabil operator de date) se ocupa de introducerea de date in sistem. Ca sa faci asta nu iti trebuie cine stie ce cunostinte.
Acum depinde si ce inveti la facultate. daca stii ceva limbaje de programare, poti sa incerci ca programator, sau daca te procepi pe partea de pagini web, poti incerca Webdesigner... sunt multe. Administrator sistem, game testing, software engineer, etc