| AvalohAlyn a întrebat:

Un curs de operator calculator cat de greu este? Cam care este dificultatea? Scrii pe caiet la curs?
Operator introducere, validare și prelucrare date?
Cat durează?
E ok sa faci unul pe bani?
Se găsește un amarat de job platit cu minimul macar cu această calificare?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Primul nu este de calificare, este mai mult o recapitulare, intr-adevar vei primi o diploma de la minister dar nu de calificare.Despre dificultate nu vreau sa ma pronunt, mie pachetul Microsoft mi se pare destul de usor de invatat, oricum acel curs se va preda incepator-mediu.Se face o teorie si practica, punandu-se accent pe teorie.Din cate stiu pentru fiecare modul vei face o recapitulare si la final vei da un examen pentru diploma. Poti da o cautare pe site-uri specializate la sectiunea locuri de munca si vezi daca se cauta sau nu.
Daca nu esti calificat intr-un domeniu anume merita, totusi fara prea multe studii si pare-mi-se ca si fara bacalaureat poti atinge nivelul 4 de subinginer constructii sau electric.