| MRS005 a întrebat:

UNA TPU! Am mare nevoie de ajutor mi s-a blocat contul youtube la un videoclip si nu stiu sa raspunde la urmatoarele intrebari va rog ajutati-ma!

Acordaţi un moment vizionării acestui videoclip despre drepturile de autor, apoi răspundeţi la cele patru întrebări care urmează.

Atâta timp cât am cumpărat materialele în cauză, nu poate fi vorba despre o încălcare a drepturilor de autor dacă le încarc pe YouTube.

Adevărat

Fals

Crearea unui conţinut complet nou, original, pentru YouTube vă va asigura protecţie împotriva reclamaţiilor privind încălcarea drepturilor de autor.

Adevărat

Fals

Următorul element este protejat prin drepturi de autor:

a) Numele dvs.

b) Your original idea

c) Your original YouTube video

d) Pisica dvs.

În cazul în care creatorul lucrării protejate prin drepturi de autor a murit, lucrarea nu mai este protejată prin drepturi de autor.

Adevărat

Fals

Funda !

2 răspunsuri:
| Nanami利 a răspuns:

Pai si unde e videoclipul?confused

| MRS005 explică (pentru Nanami利):

Nu conteaza videoclipul...