| Strepix a întrebat:

Unde e mai ușor de intrat dintre Jandarmerie si Politie? Si cam care ar fi nota minima pe care ar trebui sa o iau la bac?

1 răspuns:
| Pati2500c a răspuns:

Sunt aceleasi probe la intrare in academie, proba sportiva, limba romana (gramatica), istoria romanilor si lb straina, si mai e testul psihologic. Nota la bac cred ca peste 8, 50 nu stiu sigur, dar trebuie sa fie buna, e mai importanta media de admitere, dar daca la admitere ai aceeasi medie la probe cu alt elev, se va lua in considerare si media de la bac (asa stiu )