| bleakk a întrebat:

Unde poti invata mai usor informatica(algoritmi,programare) cel putin bazele acesteia? Unde e mai atractiv mai bine in manuale de specialitate/carti de liceu,sau pe net? Sincer nu prea mi-ar prii bine sa stau cu ochii in pc, eu prefer o carte.Voi?

1 răspuns:
| AlexL28 a răspuns:

Cartile sunt mai mult pierdere de timp, mai ales daca sunt in romana. Dar invat din tutoriale pe net, in engleza. Dar ce limbaj vrei sa inveti? Despre C++, C si altele nu stiu sa iti zic de unde sa inveti, dar daca vrei sa inveti Java, documentatia oficiala de pe Oracle e foarte buna.
http://docs.oracle.com/javase/tutorial/