| iuliana06 a întrebat:

Uniforma de la liceul cuza din ploiesti e obligatorie? Si care e aceasta?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

În regulament scrie că uniforma constă din blugi/fustă de blugi albastră (nu mai scurtă de 10 centimetrii deasupra genunchiului), cămașă albă, cravată&bretele roșii. Totuși, în cazul unui control la uniforme (care vine destul de des, mai ales în perioada de început a școlii) sau dacă întâlnești unul dintre profii mai exigenți (D-na Nedelcu, D-na Director, D-na Savuță) iți vor fi necesare doar cămașă alba și cravata roșie, restul hainelor - cum dorești tu, atâta timp cât nu sunt în culori prea stridente sau indecente. Nu-ți face griji, te vei obișnui imediat cu regulile și vei știi în mod natural ce trebuie sau nu să îmbraci.

3 răspunsuri:
| iuliana06 explică:

Daaa mate info intensiv info
tuu?

| PurpleAngel13 a răspuns:

Hey:* Ai intrat la Cuza(cls a 9 a)? Daca da ce profil?

| PurpleAngel13 a răspuns:

Filologie bilingv englezabig grin