| anonim_4396 a întrebat:

URGENT FUNDA. Buna TPU, as dori sa stiu care este cel mai platit job in Romania ( sa nu fie in parlament sau cantareata ) Multumesc, si cu cat este platit.

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nevasta de parlamentar in cazul tau, ca ala aduce banii multi si tu nu ai nevoie de job, stai acasa, casnica!

| Whiterainbow123 a răspuns:

Cele mai bine plătite meserii sunt:
-chirurg(uneori chiar și 30000 lei dacă te pricepi să belesti mortii)
-judecător(stiu asta din proprie experiență, un membru al familiei are aceasta meserie și pe lângă statutul social pe care o ofera, deși nu cred ca asta te interesa, parca nu se mai termina banii?, cam 11000 lei)
-avocat(însă trebuie să fii fără inima pentru a-i jefui pe clienții care DEJA au fost jefuiți; pe scurt are bani la discreție)
-inginer(vecinul meu are aceasta profesie și posedă un Jeep Audi ⭕⭕⭕⭕ la mâna a doua destul de luxos; 6000 lei
-stomatolog(dacă ai cabinet propriu și ai forță pentru a dezrădăcina masele vei castiga o avere; SOȚIA vecinului meu e stomatologi; depinde de clienți, dar cum vizualizez de fiecare dată starea ei materială când trec pe lângă casa ei, nu e deloc săraca)
DJ(Armin van Buuren, Tiesto, Avicii, exceptând depresia lui, Hardwell... vrei mai multe exemple?!)

Acesta a fost topul meu legat de intrebatea ta, însă cel din urmă exemplu nu e chiar cel mai prost plătit. Sper ca iti e de folos, mult succes în alegerea meseriei perfecte(dar să nu-l imiti pe Avicii)!