| anonymous_6743 a întrebat:

Va rog spuneti-mi ce profil trebuie sa urmez in liceu pentru ca apoi sa urmez facultatea de drept.

Răspuns Câştigător
| Litlle B a răspuns:

Stiinte sociale! Este cea mai buna alegere. Se pune accentul pe istorie, logica, psihologie, filozofie si te va ajuta foarte mult!

7 răspunsuri:
| Alina a răspuns:

Profilul de stiinte sociale happy

| catthshshshs a răspuns:

Da, la uman la stiinte sociale!

| loredana2012 a răspuns:

Uman

| Ea12345 a răspuns:

Alege un profil uman. Poate filologie bilingv engleza, sau filologie simplu.happy

| fashionaddict a răspuns:

Liceu mate-info, sau cel mai potrivit ar fi Stiinte Sociale(istorie).

| Ice*Queen a răspuns:

Eu sunt la facultatea de drept. Am terminat mate-info si ce e drept, nu are absolut nimic in comun cu ceea ce fac acum, diferenta o face "tocitul". In timp ce eu incerc sa acumulez totul logic, ca pe o noua informatie, colege care au terminat filologia tocesc cartea de numa, dar dupa examen nu le mai ramane nimic in cap si totusi, am terminat cu 10 amandoua, fiecare cu "metoda" ei. Tot ce pot sa-ti zic e ca orice profil vei alege nu te va ajuta aproape deloc. O sa reusesti orice faci atat tp cat ai ambitie big grin

| madychan95 a răspuns:

Uman ar fi cel mai bun