| anonim_4396 a întrebat:

Daca vreau sa dau la facultatea de psihologie conteaza ce profil urmez in liceu? Daca da spuneti-mi la ce profil trebuie sa dau :d! Multumesc mult:*:*:*

9 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Profilul uman te poate ajuta foarte mult pentru facultatea de psihologie. Ai grijă este un drum lung, cu multe cursuri şi module pentru a putea profesa ca psiholog, terapeut, etc.
www.alegefacultatea.ro
Pa, pa.

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Nu conteaza, dar e bine sa nu faci un profil real ca nu iti foloseste prea mult.

| Blosssom a răspuns:

Ar trebui sa urmezi un profil real :Stiintele naturii mai exact sau daca nu-ti place mate info.Bafta!

| Blosssom a răspuns:

Ar trebuie sa te duci la stiintele naturii.Bafta!

| publicname a răspuns:

Nu da la psihologie decat daca vrei sa faci cariera in strainatate, in romania nu faci nimic cu psihologia in cel mai bun caz ajungi intr-o scoala sa fii psiholog sau daca ai cabinet particular oricum nu vine nimeni pentru ca traim in romania

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Turism

| siwel a răspuns:

Probabil filologia e mai indicata decat orice profil real. Pedagogia probabil e cel mai bun profil de liceu care sa te pregateasca pentru faculta de psiho. Recomandare: citeste multa literatura buna: Dostoievski, Shakespeare, Dante, C. S. Lewis, Hugo. De la noi citeste: Marin Preda, Calinescu, Nichita Stanescu, Buzura... Citeste si cele 4 Evanghelii de la inceputul Noului Testament.
Succes!

| andy_3925 a răspuns:

Nu prea conteaza ce profil faci.Ar fi indicat sa te duci la unul uman, filologie de exemplu, dar nu este obligatoriu. Dar gandeste-te ca asta vrei acum. Poate pana termini liceul te vei razgandi, iar daca iti vei alege o meserie bazata pe o materie pe care la liceu nu se pune accentul, iti va veni foarte greu.Eu ti-as sugera sa urmezi un profil in care se studiaza toate materiile.

| Arimi a răspuns:

Si eu sunt in aceiasi dilema.nici eu nu stiu...dar ma gandeam sa dau la stiinte ale naturii