| Sawarekh a întrebat:

Va salut!

In domeniu de graphic design, cand trimit un mail de angajare, ce trebuie sa cuprinda?
Mi-am facut niste actualizari la cv, la portofoliu.

Si acum intrebarea mea este: pe langa acestea ce mai trebuie sa trimit catre o agentie?

PS: sunt deschis sa particip chiar si la un intership, daca stiu ca ma va ajuta.

1 răspuns:
| adryang78 a răspuns:

Dacă ții neapărat să mergi pe clasic, atunci ar trebui și o scrisoare de intenție, în care să specifici de ce anume aplici pentru job-ul respectiv și ce plus valoare crezi că vei aduce în cazul unei colaborări. Dar nu prea se mai obișnuiește.
Fă-ți cont pe ejobs, e cel mai mare site de locuri de muncă. Pune-ți la punct CV-ul pe platformă, completează profilul, setează alerte pentru domeniile care te interesează și îți vor veni oferte pe e-mail.
Dacă discuți direct cu un angajator, CV-ul și portofoliul sunt suficiente.