| RazvanMessi10 a întrebat:

am si eu o intrebare: am 16 ani invat cat de cat cu medii de 8 si 9 la un liceu de turism si alimentatie clas a 10 acum trec si sunt pasionat de la 9-10 ani de jocuri dar in special de game design si tot ce tine de un joc si desenat cand desenez anumite peisaje din jocuri, orci, human tot felul de desene pun suflet si multa ambitie ma intrebam cand as termina liceul ar exista o facultate de game design sau ceva de design sa devin in gaming, si daca da va rog ajutati-ma, aaa si inca ceva am auzit multa lume ca la o angajare trebuie sa ai un portofoliu cu lucrarile tale ma puteti ajuta eu lucrez si pe foaie cu creionu si pe calculator cum pot sa fac un portofoliu si cum sa procedez cu el va rog ajutati-ma dau funda multumesc va rog ajutati-ma cu portofoliu nu inteleg funda a si eu nu stiu pre multe la un calculator el in sine doar prin programe de facut jocuri grafica tot ce tine de asta

2 răspunsuri:
| traxter a răspuns:

In acel portofoliu se pun diplome,recomandari,tot felul, nu desene.
Daca nu prea sti cu calculatoarele, ce-ar fi sa inveti putin, si nu din tutoriale.
Facultate de game design nu am auzit, dar poate este de pictura ca pana la urma asta e game designul numai ca pe calculator. Daca vrei, am auzit ca ubisoft fac niste cursuri in Bucuresti si alt oras.Nu stiu daca au game design da merita sa mergi pe acolo, o sa vezi cum e treaba, cum sunt birourile.

| Alinaka a răspuns:

Jocuri de desenat poti sa vezi pe http://www.xjocuri.com/jocuri-de-colorat.html sunt destul de dragute, le foaca si copii mei, le recomad