| mydarkestdays a întrebat:

Vreau raspunsuri sigure 100%! Daca dau la profilul filologie, am sanse sa intru la facultate la medicina veterinara? Exista vreo posibilitate?

Răspuns Câştigător
| Scândură a răspuns:

Buna! In mare, da, de la orice liceu poti face orice, conteaza sa vrei! Trebuie sa inveti chimie, fizica, biologie, sa iei meditatii eventual(am auzit ca cel mai mult conteaza materia de a 11a) prin a 12a, ca sa te pregatesti pentru admiterea la facultate! Cunosc pe cineva care da la filologie s-a dus la medicina, aluat examenul asa ca nu vad de ce tu nu l-ai lua!
Sper ca te-am ajutat, iti urez multa bafta!

6 răspunsuri:
| elasexygagica a răspuns:

Nu dar ai sanse 100 sa devi un papagal care habar n-are sa socoteasca, daramite sa vindece animale

| PrecioussGirl a răspuns:

Cunosc o fata care de la sociale (socialele si filologia fiind ambele la profilul uman) s-a dus la medicina veterinara.
eu spun ca da.
avand in vedere ca in ziua de azi profilul nu prea mai conteaza.

| Luy a răspuns:

Poti dar nu o sa inveti mai nimic din ce iti trebuie la medicina.Eu parca un an am facut de bio si ala asa vai de el.Ar trebui sa te gandesti mai bine.

| metalheart a răspuns:

Daca vrei sa dai al medicina veterinara profilul cel mai potrivit este ~stiinte ale naturii~. si eu vreau sa dau la medicina umana si urmez acelasi profil. nu te va ajuta filologia

| GGI a răspuns:

Categoricwinking

| RoberT41 a răspuns:

Normal ca ai sanse. Nu prea are legatura profilul cu specialziarea in tara asta frumoasa. Atata timp cat stii materia pentru facultatea aleasa nu e nici o problema.