| frumusica26 a întrebat:

Vreau sa am meseria de foto model chirurg judecator avocat sau cantareata voi ce ati zice

Răspuns Câştigător
| Anca_6593 a răspuns:

Asta vreau si eu si nu pot sa ma hotarasclaughingrolling on the floor semeni perfect cu mine! eu vreau EXACT aceleasi lucrurilaughing

21 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Trebuie să optezi pentru una din ele, nu poți să le înglobezi pe toate.
Foto model pentru început și în paralel urmezi o facultate și îți urmezi cariera profesională strictă sau manager de casă de fotomodele.
Pa, pa.

Răspuns utilizator avertizat
| rosto a răspuns:

Se si aseamana al dracu de bine "meseriile" astea, ce sa zic? straight face

| yumeee a răspuns:

Ai uitat sa zici preşedinte al statelor unite.

| Doar1îngeR a răspuns:

Fotomodelul ajunge la o varsta in care poate nu mai poate practica meseria si atunci nu e bine...
Chirurgul are multe satisfactii... dar si cand moare un om in bisturiul lui e nasol.
Judecatorul are mult de invatat pana sa ajunga sus si trebuie sa ii mearga capul... iar avocatul la fel.
Cantaretii mor de foame in Romania si trebuie sa suga mult ca sa ajunga sus.

| Maduliciu a răspuns:

E logic daca ai stofa de fotomodel te faci fotomodel, daca te duce capu` te faci judecator, daca de asemenea vrei sa inveti atlasul de biologie pe dinafara chirurg si cantareata logic daca ai talent straight face nu e logic?

| Contrast a răspuns:

Depinde cat te duce capul, si daca te duce depinde cum stii sa-l folosesti si nu in ultimul rand depinde cine vrei sa fii cu adevarat!

| mary a răspuns:

Eu as zice sa te faci doctora la morga. scuze mi-ai amintit de o fata care prin clasele mici asa scria in compunerile de genu': "ce vrei sa te faci?"

pai nu stiu. nu te cunosc sa spun ce talent sau inclinatii ai. depinde la ce te pricepi tu mai bine. daca esti cocheta, inalta, slaba, etc, etc, etc poti sa te faci fotomodel. daca iti place sa umbli cu bisturiul prin toate locurile pline de sange fa-te chirurg, daca iti place ordinea si disciplina fa-te jud. sau avocat... sau... daca ai voce fa-te cantareata

| campanario a răspuns:

Wow! Pai nici nu ai planuri mari happy. Daca continui sa gandesti asa, si sa si pui in aplicare ce vrei sa fii, atunci e bine. Totul e pe baza de ambitie. Eu as fii vrut sa fiu, farmacista, insa se pare ca viata imi este un pic in contrawinking

| Maya. a răspuns:

'Succesuri' draga mea!laughing

| anotherhumanbeing a răspuns:

Ok. de la fotomodel pana la judecator e o diferenta uite atat de mare-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------. asa. si nu poti deveni dintr-o data. fotomodel-trebuie sa ai niste trasaturi frumoase, si sa ai masuri de invidiat. caantareata-si mie imi place sa cant, dar nu am talent. trebuie sa ai voce sa potential, asa ca nu e atat de usor. chirurg- termini studiile pe la o varsta destul de inaianta, facultatea durand mult. si pe langa asta trebuie sa ai mai multe calitati pentru meseria asta, care mie mi se pare extrem de grea. avocat- e piata plina de asa ceva, si iti dai seama ca dupa ce termini dreptul, nu ai unde sa te angajezi. cat despre judecator- trebuie sa fi inteligenta si puternica emotional, tinanc cont ca vei ajunge sa iei decizii importante in viata multor oameni.

| BlueByte a răspuns:

Pai chirurg e o meserie cam complicata, cu foarte multa responsabilitate si ani grei de scoala la fel ca judecator sau avocat. Celelalte doua meserii enumerate de tine tin mai mult de calitatile fizice.Totul depinde de alegerea ta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu vreau sa devin avocat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Judecator sau avocat(astea ar fi alegerile mele).

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este foarte bine te sustin

| Nirvana a răspuns:

Foto model? O doamne... Eu vreau sa devin avocat, judecator, medic sau sa lucrez in domeniul parapsihologiei. Pentru asta imi trebuie mult noroc si inca alti ani cu nasu' in carte.

| Alee_9909 a răspuns:

Chirurg. caci asta vreau sa devin eu!

| danny_7173 a răspuns:

Incearca judecator dar la facultatea de drept international daca intelegi ca in Romania e paltit prost un judecator

| danny_7173 a răspuns:

Scz drept constitutional nu international

| katw a răspuns:

Depinde de ce iti place cel mai mult sa faci... mie de exemplu, din tot ce ai enumerat tu acolo imi place "cantareata", dar trebuie sa ai talent ceea ce multi nu au.

| nikoli a răspuns:

Fii cintareata