| GroparuVesel a întrebat:

Cu ce se mananca meseria de procuror (in practica,nu in teorie)? Ce meserie ati alege dintre avocat,judecator,procuror si de ce?
P.S.: Nu ma intereseaza cat de greu se ajunge acolo, vreau sa stiu ce se va intampla cand voi ajunge acolo.

Răspuns Câştigător
| LonlyWolf a răspuns:

Este stres foarte mare... nopti nedormite si pierdute cu toti prostii prin sectii de politie sau parchete, nervii iti sunt intinsi la maxim. de exemplu cand ai un caz cu unul care nu coopereaza si te injuta te scuipa sau mai stiu eu ce iti face, tu nu poti sa il lovesti dar de enervat te enervezi si datorita acestor situatii o sa cedezi nervos la un moment dat, mai ales daca esti un procuror bun. uite aici un caz dintr-un film. asta asa ca sa iti dai seama in ce te bagi https://www.youtube.com/watch?v=mqAvpDWyya0
sper ca te-am ajutat

6 răspunsuri:
| LonlyWolf a răspuns:

Procurorul ancheteaza cazuri penale. sfatul meu e sa te faci judecator. nu ai asa de multa responsabilitate si castigi si bine. acum totul depinde de tine

| GroparuVesel explică (pentru LonlyWolf):

Am auzit ca la procuratura se castiga mai bine, iar judecatorul poate fi anchetat si sanctionat in cazul in care da un verdict care mai apoi se dovedeste gresit.(daca spune ca e vinovat si se demonstreaza ca nu e, poate fi anchetat)

| LonlyWolf a răspuns (pentru GroparuVesel):

Da. dar de obicei e complet de judecata (3 sau mai multi judecatori ) care se sfatuiesc intre ei. dar si la procuratura e bine dar te cam face cu nervii si in cativa ani o sa ajungi... acum totul depinde de tine ce vrei sa te faci

| GroparuVesel explică (pentru LonlyWolf):

Cum adica "te face cu nervii si in cativa ani o sa ajungi..."?

| GroparuVesel explică (pentru LonlyWolf):

Fundita.Mersi,sarbatori fericite!

| LonlyWolf a răspuns (pentru GroparuVesel):

Mersi

| LonlyWolf a răspuns (pentru GroparuVesel):

Este stres foarte mare... nopti nedormite si pierdute cu toti prostii prin sectii de politie sau parchete, nervii iti sunt intinsi la maxim. de exemplu cand ai un caz cu unul care nu coopereaza si te injuta te scuipa sau mai stiu eu ce iti face, tu nu poti sa il lovesti dar de enervat te enervezi si datorita acestor situatii o sa cedezi nervos la un moment dat, mai ales daca esti un procuror bun. uite aici un caz dintr-un film. asta asa ca sa iti dai seama in ce te bagi https://www.youtube.com/watch?v=mqAvpDWyya0
sper ca te-am ajutat