| BeSmart17 a întrebat:

Vreau sa fac facultatea de actorie din america(inca nu m.am hotarat care)vreau sa-mi spuneti cum pot obtine bursa la ei?

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Daca termini cu 10 pe linie in tara si ajungi la olimpiade internatioanle, castigand premii 1 si 2, ai sanse sa ti s eofere posibilittaea s afaci o facultate in strainatate, altfel nu prea ai nici o sansa, exceptie facand daca parintii tai nu sunt milionari in dolari si atunci te trimit la facultate acolo.
Bursele se obtin cu greu si aici pentru romanii nostri, ori in America, nu-i da nimeni bursa unui student roman, daca nu este vreun copil geniu, cu premii internationale la cine stiece materii.

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Las' ca-ti trece.