| LoryM22 a întrebat:

Vreau sa ma angajez si nu am vazut joburi serioase deloc, unde pot sa gasesc un job ok, nici pe ejobs nu am vazut joburi ok, stiu ca e o perioada mai critica dar totusi...
Va doresc un an bun tuturor!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Orice ai face! Continua sa cauti! Ca sa ai o sansa reala nu trebuie decat sa te concentrezi pe asta! Intreaba in stanga si-n drepta, fa-ti cont pe toate site-urile, intra pe pagini ale firmelor care te intereseaza la sectiunea cariere si completeaza formularul lor de contact. Eu asa mi-am gasit! Si nu aveam relatii. Trebuie sa vrei, asta nu inseamna sa aplici la doua anunturi pe zi, ci sa cauti non-stop.

5 răspunsuri:
| undercovergirl a răspuns:

Foarte utila este si scrisoare de intentie atunci cand vrei sa aplici pentru un job, iti maresti considerabil sansele de cautare.
Si inca ceva : poti intra pe site-urile firmelor/companiilor preferate de tine si trimite un CV. Niciodata nu poti sa stii de unde sare norocul. Eu asa m-am angajat. Succes!

| andalu a răspuns:

@ mg nu cred ca iti trebuie neaparat o relatie.depinde f mult si de domeniul in care vrei sa te angajezi.In domeniul IT mi se pare ca sunt numeroase oferte si pe ejobs si e bestjobs si trebuie doar pregatire, nu si sa ai "pile".

| Me,myself & I a răspuns:

Si eu sunt in aceeasi situatie si nici dupa ce am terminat facultatea nu am avut succes prea mare.in ziua de azi trebuie sa ai pe cineva care sa te bage intr-un loc de munca calumea, chiar cred cu tarie ca la cate interview-uri am fost si nu mai spun ca am depus nenumarate ceva-uri pe internet si nu am fost contactata decat de cei cu asigurarile de viata, in rest nimic. daca nu eram capabila mai ziceam, sunt profund dezamagita de sansele pe care le acorda angajatorii tinerilor in tara noastra.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Indiferent de pregatire, iti trebuie o relatie! Fara, este mult mai complicat.