| DrunkenIrish a întrebat:

Vreau sa ma decid la ce facultate sa ma duc dar nu pot da probe fizice(am platfus) iar informatica nu imi place.Ma gandeam si asi fii vrut medicina dar imi pitesti da si mie niste alte exemple de facultati va rog(nu medicina,farmacie,sri,politie,armata, politehnica)

1 răspuns:
| johnnny123 a răspuns:

Cu ce te-ar ajuta niste exemple de facultati? Exista facultati pentru orice domeniu, de la agricultura pana la aeronautica si de la chimie pana la filosofie.

In primul rand trebuie sa stii tu in ce directie vrei sa o apuci.

Abordarea "nu-mi place informatica asa ca ma gandeam sa dau la medicina" nu functioneaza. Medicina presupune mult mai mult efort si dedicatie decat majoritatea celorlalte faculati.