| Gabossss95 a întrebat:

Vreau sa stiu si eu Ca designer (cunostinte maxime in p.s (photoshop) cat de bine e platit?! va rog ajutati-ma!

Răspuns Câştigător
| SabinaRsT a răspuns:

Nu cunosc personal, dar am auzit ca este o meserie bine platita si in combinatie cu fotografia si mai bine platita.happy

13 răspunsuri:
| TheAce a răspuns:

Desgnerii castiga bine insa a fi designer nu isneamna a fi bun in photoshop. Photoshop e un program slab si pentru incepatori pana la urma. Trebuie sa cunosti foarte bine sistemele de operare, sa stii sa lucrezi cu programe de editing performante precum Pr Show Gold, Vegas etc si dincolo de toate sa fi extrem de creativ pentru ca jobul de designer presupune creatie in primul rand. Ai nevoie de asemenea de studii in domeniu. Poti opta pentru o facultate (cu master) in design, fine arts etc.

| Gabossss95 explică (pentru TheAce):

Daca photoshopu e un program slab inseamna ca nai deschis in viata ta un program si daca photoshop e slab inseamna ca photoscape e gen mario...te rog tineti parerea ta pentru alti ce ai zis tu nici tu nu cred ca crezi happy

| TheAce a răspuns (pentru Gabossss95):

laughing) Prietene, lucrez in PR de ani de zile. Inteleg de ce nu imi dai dreptate, vad ca esti nascut in 95 si nu ai notiunile de baza inca dar Photoshop e 0 in comparatie cu programele de editing si design folosite in domenii precum cinematografie, fotografie sau design. Normal ca Photoscape e ''gen Mario'', eu vorbesc aici de programe precum ProShow, programe profesioniste. De asemenea iti sugerez sa iti revizuiesti postarile si sa verifici de 2 ori macar inainte de a apasa click deoarece scrii cu o groaza de greseli de exprimare, gramatica si ortoepie. Poate ca din neatentie. Mai multa atentie pe viitor si documenteaza-te mai bine data viitoarehappy.

| Gabossss95 explică (pentru TheAce):

In primul rand "prietene" sa o lom asa ma doare-n **** pe ca lucrezi tu de ani de zile in PR=prostie in al 2lea rand eu nu vreau sa ajung la programe profesioanale sa le cunosc capacitatea la maxim si oricum daca voiam sa cunosc asa bine programele profesioanle stiam din start unu lucru ca trebuie sa urmez o facultate sau niste cursuri happy mai multa atentie pe viitor daca macar ai intreba ce vreau eu sa invat si pentr-u ce...cea ce mi-ai zis tu stiu foarte bine ca e ceva mare si trebuie studii superioare! inchide subiectu te rog happy si alta data incearca sa fi si tu mai cu cap happy poate nu toata lumea vrea sa ajunga la programe profesionale happy sa stii si tu ca se fac bani multi pe studii de acasa care nu necesita facultatii studii si alte din asteahappy

| Gabossss95 explică (pentru TheAce):

Si in primul rand eu nu vreau sa fac filme din poze sau poze din filme eu vreau decat sa editez si sa creez niste poze si alte prosti... happy si mie imi este de ajuns photoshop happy

| Gabossss95 explică (pentru TheAce):

" De asemenea iti sugerez sa iti revizuiesti postarile si sa verifici de 2 ori macar inainte de a apasa click deoarece scrii cu o groaza de greseli de exprimare" nu e vina e vina tastaturi care e plaina de pepsi happy si cand apasa tasta "y" se ridica in slow si ma enervez si nu ma mai uit la ce scriu si scriu cum o fi happy

| TheAce a răspuns (pentru Gabossss95):

''pentr-u''? Oh Gosh! Blame it on the Pepsi!
PS: Dincolo de toate, la varsta ta trebuie sa citesti cat mai mult. Esti in punctul in care lucrurile nu-s inca pierdute dar risti sa pierzi trenul din statie daca o tii tot asa. Citeste. Nu, asul de trefla nu se pune. O zi buna.

| Dismally a răspuns (pentru TheAce):

Photoshop un program slab, pentru incepatori? laughing Nu stiu la ce firma lucrezi tu, dar cel mai probabil nu folositi programele Adobe pentru ca sunt prea scumpe pentru ce faceti voi happy Cum poti compara Vegas cu Photoshop? Pentru editare foto cel mai bun program este Photoshop.

| SabinaRsT a răspuns:

Daca esti bun in ceea ce faci se castiga bine, iar daca cochetezi si ca fotograf veniturile se pot dubla.

| Gabossss95 explică (pentru SabinaRsT):

Sti pe cineva care castiga bine din Photosho? daca da te rog spune-mi cine vreau sa vorbesc cu el!

| Gabossss95 explică (pentru SabinaRsT):

Am intels multumesc frumos happy ai funda happy

| SabinaRsT a răspuns (pentru Gabossss95):

Merci

| SabinaRsT a răspuns (pentru Gabossss95):

Nu cunosc personal, dar am auzit ca este o meserie bine platita si in combinatie cu fotografia si mai bine platita.happy

| Gabossss95 explică:

Stiu happy dar ca sa ajung acolo imi trebuie in primul rand bani si la capitolul bani stau foarte prost happy