| AvalohAlyn a întrebat:

Vreau sa studiez nutriția in viitor și oficial la un curs autorizat de tehnician nutriționist de 6 luni.
Vreau să știu dacă merită și care sunt avantajele și dezavantajele alegerii studierii nutriției in viața? Are rost sau nu prea se mai caută? Momentan,deocamdată,fac un curs de nutriție la Institutul Adventist Sola Scriptura, ceva modest, pur informativ dar care mă va ajuta să mă familiarizez cu știința nutriției.

Răspuns Câştigător
| Hydrangeaceae a răspuns:

Bună.

Sigur că merită dacă e ceea ce îți dorești cu adevărat și te vezi profesând în domeniu! Dacă vrei mai mult, îți recomand Facultatea de Nutriție și Dietetică din cadrul UMF (3 ani), cu posibilitatea de a face și master => nutriționist. Dacă ajungi cunoscut cu siguranță vei avea succes. Important e să faci ce îți place.

Toate cele bune!

1 răspuns:
| sierra1 a răspuns:

"Vreau să știu dacă merită" - oooo, da! păpița se caută și se va căuta mereu.

Dacă mai intrebi ceva pe tema asta, faci SPAM!