| VreauMiere a întrebat:

Vreau si eu un job online. Ce joburi online stiti? Daca se poate sa imi spuneti si cum ma inscriu, cat este salariul si ce trebuie sa fac.

4 răspunsuri:
| eugenl a răspuns:

Nu exista ce trebuie sa faci pentru un job online ci, ce stii sa faci?
Ti s-a dat exemplu, programare, webdesign, grafica. Astea sunt categorii mari, dar sunt inpartite
CAD - Computer Aided design (proiectare), design grafic 2D, design grafic 3D pentru filme, jocuri, vizualizare arhitecturala, design de produs. Mai sunt scriere de articole in limba engleza, data entry. Un exemplu de site-uri pe care sa-ti faci cont sunt:
www.freelancer.com, upwork.com, elance.com si daca mai cauti mai gasesti.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Ce stii sa faci?

programare? web design? seo?

| Silviu_Respect_1991 a răspuns:

Joburi online nu prea se gasesc..adica nu ai tu ce sa ii faci unui patron de acasa.sunt numai siteuri in care faci diferite chestii. urci filme, dai click pe reclame si multe altele.din care iei bani..sau jocuri in care tot se castiga bani...nu foarte multi dar se castiga.sunt si eu in cateva jocuri deste si am castigat ceva baniti.dar nu te gandii la o suna mare.(50 euro 100)unii castiga si zeci de mii de euro. daca vrei vreun site imi dai pm.