Întrebare recomandată | unoarecare2 a întrebat:

A plantat cineva vreodata seminte se aloe vera? Si daca da, la cat timp au rasarit?

1 răspuns:
| Iote a răspuns:

Seminte de aloe vera?! Cine te-a pacalit?
Am auzit si eu ca ar face floare, dar nu am vazut niciodata.
Planta de aloe face pui. Ii separi cu multa atentie de planta mama si daca se poate, sa aiba si putina radacina. Ii pui direct in pamant. Si ii uzi moderat. Daca ii pui in apa pentru inradacinare, ca la alte plante, vor putrezi. Pentru ca planta de aloe are deja in compozitia sa foarte multa apa.